Sesja letnia – niezbędnik każdego studenta

Każdy student, który minimum raz zetknął się z nauką na sesję – ma swoje sprawdzone sposoby oraz ulubione miejsca do nauki. W związku ze zbliżającą się sesją letnią 2021 postanowiliśmy przygotować dla Was cykl materiałów w ramach sesyjnego niezbędnika.

W pierwszej kolejności zespół doświadczonych specjalistów przygotował dla Was listę ciekawych miejsc do nauki, zarówno w Toruniu, jak i uniwersalne propozycje na terenie całego kraju.

Miejsca w Toruniu do nauki na świeżym powietrzu w pobliżu wydziałów UMK
W pobliżu Wydziału Humanistycznego i Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych (Collegium Maius i Collegium Minus, tzw. Harmonijka)

Park przy CKK Jordanki – mini-park w centrum miasta. Mieszczący się przy Alei Solidarności i Czerwonej drodze park zachwyca swoim nowoczesnym wyposażeniem. To miejsce idealne do relaksu i przede wszystkim do czytania. I mimo lokalizacji przy głównych ulicach Torunia, roślinność sprawia, że na tym terenie jest cicho i spokojnie.
Fontanna Cosmopolis – chyba najsłynniejsza toruńska fontanna. Miejsce wyjątkowe w dzień, jak i w nocy. Szum wody relaksuje zmysły i wprowadza w harmonijny nastrój. Cosmopolis jest idealnym miejscem do nabrania sił przed egzaminem, bo nastawia jedynie pozytywnie.
Alpinarium przy ul. Kopernika jest bardzo urokliwym miejscem w centrum Torunia. Piękno natury i cisza w tym miejscu sprawiają, że zapominamy o wielkomiejskości znajdującej się tuż za rogiem. Miejsce wyposażone typowo pod wypoczynek. Idealne do sporządzania notatek, ale także i do oczyszczenia umysłu.
Bulwar Filadelfijki (ale w dzień) – każdy toruński student zna to miejsce na pewno z nocnego życia. Jednak czy próbował ktoś z Was odwiedzić to miejsce w dzień? Szum wody sprawia, że nasze zmysły od razu się relaksują. Przestrzeń jest otwarta i dobrze nasłoneczniona. Nurt rzeki sprawia, że zapominamy o znajdującej się za nami ulicy i o turystach, którzy chadzają gdzieś wokół. I może notatek tam nie sporządzimy, ale utrwalimy sobie każdą rzecz, którą wcześniej przygotowaliśmy.

Blisko Wydziału Matematyki i Informatyki
Park Miejski – największy toruński park. Miejsce magiczne, gwarantujące wyciszenie i skupienie. Wielkość Parku Miejskiego pozwala nam na zachowanie prywatności. Spotkamy tam nie tylko piękny zielony klimat, ale także odprężymy się przy dźwiękach ptaków i pięknych wiewiórek, które ponoć są oswojone 😉
Dolina Marzeń – nazwa tego miejsca nie jest przypadkowa, ponieważ zostało zaprojektowane tak, by przebywający tam ludzie mogli pogrążyć się we własnych myślach, ale tylko tych dobrych! W Dolinie Marzeń każdy znajdzie swoje miejsce do skupienia się na nauce, do odpuszczenia tego, co nie daje mu spokoju i do dobrego nastawienia przed egzaminem. W Dolinie Marzeń trzeba wymarzyć sobie wszystkie egzaminy na 5 – na pewno się spełni 😉
Alpinarium przy ul. Kopernika
Ogród Muzyków – ogród dedykowany nie tylko tym, którzy cenią muzykę. Miejsce pełne harmonii i spokoju, które pozwala na wydobycie pewnego muzycznego artyzmu. Piękna roślinność pobudzi kreatywność i przyczyni się do zaliczenia wszystkiego na najwyższą ocenę. Ogród znajduje się przy ulicy Chopina.

Wydział Sztuk Pięknych zapraszamy do:
Park Miejski przy ul. Bydgoskiej
Park “Piekarskie Góry” – park leśny przy ulicy Kraszewskiego. Miejsce, które sprawia, że czujemy się, jak w innym świecie. Cicho, spokojnie i przede wszystkim zachwycający widok “z góry”. Komfort psychiczny i możliwość nauki są w Piekarskich Górach gwarantowane.

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Park przy CKK Jordanki – opis jw.
Park Pamięci przy ulicy Uniwersyteckiej jest maleńkim parkiem zlokalizowanym w centrum miasta. Miejsce bardzo spokojne i odprężające. Mimo małego terenu można zachować prywatność i skupić się na nauce.

Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie
W okolicach tego wydziału przy ulicy Świętopełka 36 – znajdziecie dwa zbiorniki wodne przy których z pewnością odpoczniecie od wielkomiejskiego szumu i w spokoju przeczytacie wszystkie przygotowane wcześniej notatki.

Wydziały zlokalizowane na kampusie UMK (Wydział Prawa i Administracji, Wydział Nauk Historycznych, Wydział Chemii, Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, Wydział Pedagogiczny, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, Wydział Teologiczny, Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii)

Najbliższy Park to Park Rudelka. Rudelka to świetne miejsce do wypoczynku i nauki. Znajduje się przy ul. Balonowej, ul. Bema oraz ul. Fałata, lecz dostać do niego można się także od strony Wyższego Seminarium Duchownego. Jest tam wiele iglastej roślinności, która pomoże w wyciszeniu, a odgłosy ptaków ukoją pojawiający się przed sesją stres. Park wyposażony jest w stoły i ławki, dlatego każdy student znajdzie tam swoje miejsce.

Teren Kampusu jest zalesiony. Warto rozejrzeć się w obrębie Domów Studenckich, ponieważ między nimi poukrywane jest wiele ławek i stołów, które przeznaczone są do nauki na świeżym powietrzu. Bardzo relaksującym miejscem jest także basen przy Bibliotece Uniwersyteckiej, który wprowadza w nastrój skupienia i wyciszenia. Warto więc przed sesją poszukać odpowiedniego miejsca dla siebie, by w skupieniu przygotować się do zaliczeń i egzaminów. A jeśli podczas “nauki pod chmurką” na kampusie dopadnie nas zła pogoda Biblioteka Uniwersytecka chętnie udostępni stolik w Czytelni.

Propozycje uniwersalne:
Przed tak trudnym czasem dla nas, studentów, pewnie zdarza się Wam pomyśleć “jak tu się nauczyć, żeby się za dużo nie uczyć?”. W tym miejscu pojawiamy się my, proponując kilka miejsc, w których spokojnie można się pouczyć na sesję, ale przy okazji trochę odprężyć. 😉

Wszystko zależy od gustu i przyzwyczajeń, ale ciężko wyjść źle na nauce w bibliotece, to miejsce stworzone z myślą o tym. Podobnie myślimy o nauce w kawiarniach, które też starają się tworzyć spokojną atmosferę. Dla osób, które wolą zieleń, proponujemy naukę w parku czy nawet na łące i w lesie. Nie zapomnijmy też, że zwyczajnie możemy zabrać ze sobą kocyk, notatki, dobre jedzenie z napojem i wyjść przed nasz dom.

Nie zapomnijcie też najważniejszego faktu – nie ważne, gdzie będziecie się uczyć, sami czy z pomocą kolegi lub koleżanki. Najważniejszy jest spokój, skupienie i minimalna chęć. Zaproponowane przez nas wyżej propozycje mają wyłącznie pomóc Wam przy nauce. Trzymamy za Was kciuki!

Posted in Aktualności.