MISJA – KOMISJA

Drodzy Studenci, Drogie Studentki! 

Już od niemalże roku przy Samorządzie Studenckim naszego Uniwersytetu działają Komisje. Chcemy Was zaprosić do dołączenia do nich! Będzie to świetna okazja do zaangażowania się w życie społeczne naszej uczelni oraz do polepszenia jakości życia studenckiego. Dzięki działaniom w Komisji rozszerzycie swoje zainteresowania, uzyskacie nowe umiejętności i poznacie ludzi, którzy chcą robić to samo.  

Nie musisz mieć doświadczenia – z nami je zdobędziesz!  

Dołącz do nas! Czekają na Ciebie: 

  • Komisja ds. Projektów 

Działa ona równolegle do pozostałych komisji Samorządu Studenckiego. Jej głównym zadaniem jest wspieranie wcześniej wspomnianych grup, poprzez tworzenie ciekawych, angażujących po prostu “innych” zawartości. Jej trzon stanowić będą spotkania na żywo (jeśli tylko będzie taka możliwość) na których odbywać się będą wszelkie burze mózgów oraz tworzenie treści: grafik, stron, video, podcastów etc. 

https://forms.office.com/r/HmZpevYg2A

  • Komisja ds. Organizacji

Oglądał*ś The Office? No to już nadajesz się do naszej Komisji ds. Organizacji! Sprawna praca przy organizacji wydarzeń, brak owocowych czwartków i humor na każdym spotkaniu. Zgłoś się i przekonaj się sam! 

https://forms.office.com/r/AMixrJfxJe

  • Komisja ds. Promocji i Informacji 

Komisja ta to nie tylko struktura Samorządu – to grupa ludzi, których połączyła pasja do tworzenia, oryginalnego myślenia i nieszablonowego działania. Studenci działający w komisji to połączenie (bomba!) kreatywności, pomysłowości i pracowitości. Potrafisz pisać treści czy namówić kolegę do wyjścia na miasto w każdym momencie? Prowadzisz ciekawy kontent w mediach społecznościowych? A może od niedawna próbujesz swoich sił w projektowaniu graficznym? Możliwe, że swoje wieczory spędzasz na Pintereście w poszukiwaniu inspiracji… A może jesteś wygadany i chciałbyś spróbować swoich sił w podcaście? Ta komisja jest dla Ciebie!”

https://forms.office.com/r/y9wexrcBnQ

  • Komisja ds. Sportu 

Słuchajcie, słuchajcie, studenci UMK! W związku z zaistniałą sytuacją naboru do Komisji ds. Sportu, wszyscy chętni, którzy pasjonują się sportem lub e-sportem, mają szansę wysyłać zgłoszenia w celu dołączenia do nas. Do głównych zadań naszej komisji należą: organizacja wydarzeń sportowych, współpraca z Uniwersyteckim Centrum Sportowym i Akademickim Związkiem Sportowym oraz dbanie o rozwój kultury sportu na naszym uniwersytecie. Gwarantujemy miłe wspomnienia, niezapomniane przygody i zdobywanie doświadczenia, świetnie się przy tym bawiąc. 

https://forms.office.com/r/kV65SHhXrw

  • Komisja ds. Prawnych 

Do zadań Komisji Prawnej należy przygotowywanie projektów aktów prawnych Samorządu Studenckiego, opiniowanie projektów aktów uniwersyteckich dotyczących działalności studenckiej, a także udzielanie studentom pomocy w kwestiach prawnych. Samorząd działa przede wszystkim w oparciu o ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz akty wewnątrzzakładowe: statut Uniwersytetu, różne zarządzenia Rektora, regulamin Samorządu; w śladowej części postępowanie administracyjne. Jeśli masz już za sobą (albo w trakcie) trzeci semestr studiów, opanowałeś już większość materii, jaka będzie Ci potrzebna w Komisji Prawnej. Komisja ma składać się z 10 osób, dlatego podzieli między siebie zajęcia tak, aby nie dla nikogo nie były zbyt uciążliwe. Wychodzimy z założenia, że nie musisz znać wszystkich przepisów. Ważne, byś umiał je odnaleźć i zastosować. Dlatego nie robimy testów, ale proponujemy rozwiązanie kazusów. 

https://forms.office.com/r/CAsHU5dcgy

  • Komisja ds. Sportu i Rozwoju CM UMK  

Komisja szuka spoko człowieka 😀 Jeśli lubisz sport i ciekawe wyzwania to ta komisja jest właśnie dla Ciebie. W naszej komisji każdy znajdzie coś dla siebie. To co Cię interesuje możesz właśnie rozwijać i podziałać z tym u Nas. ZAPRASZAMY. 

https://forms.office.com/r/Zsdb7TEzJ1

Rekrutacja trwa do godziny 23.59 dnia 18.11.2021 roku! 

Masz pytania albo nie jesteś czegoś pewien? W ciągu najbliższego tygodnia będziemy publikować dużo ważnych informacji na temat Komisji na naszym Instagramie, poza tym w każdej chwili możesz nam zadać pytanie na Discordzie UMK.  

Ze studenckimi pozdrowieniami 
Samorząd Studencki UMK w Toruniu 

Posted in Aktualności.