Aktualności

Warto zobaczyć:

Szkoła tańca JAGIELSKI DANCE PROJECT

Więcej...
Jedyny w Toruniu prawdziwy Klub Studencki. Masz pomysł na studencka imprezę? Chcecie pogadac że znajomymi? Tylko w Kotle.
Więcej...

Warsztaty samoobrony dla kobiet

W związku z organizacją w Toruniu XI Objazdowego Festiwalu filmów dokumentalnych Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie, Komenda Straży Miejskiej w Toruniu serdecznie zaprasza panie studiujące w grodzie Kopernika do wzięcia udziału z bezpłatnych warsztatach z zakresu samoobrony dla kobiet. Szkolenie odbędzie się 15 i 17 kwietnia 2013 roku w Komendzie Straży Miejskiej w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 157.

Warsztaty samoobrony dla kobiet

Termin I: 15 kwietnia (pon.)

Termin II: 17 kwietnia (śr.)

Ilość miejsc: 16 (na każdy termin)

Grupa docelowa: studentki

Rozpoczęcie: godz. 9.30

Czas trwania: 6h

Miejsce: sala sportowa komendy Straży Miejskiej przy ulicy Grudziądzkiej 157

Zapisy w dniach 10-12 kwietnia, między godz. 7.30 – 15.30 przyjmuje Anna Wiśniewska ze Straży Miejskiej w Toruniu pod nr tel.: 56 657 42 03

Cz. I 9.30 – 13.30 – zajęcia praktyczne

Cz. II 14.00 – 15.30 – Psychologiczne i prewencyjne aspekty samoobrony – spotkanie z psychologiem mgr Jarosławem Paraluszem

Zajęcia będą miały przede wszystkim charakter warsztatowy. W ramach szkolenia z samoobrony instruktor samoobrony Straży Miejskiej będzie uczył płeć piękną podstawowych technik i chwytów samoobrony. Panie dowiedzą się również, jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom oraz jak postępować, gdy dojdzie do ewentualnej napaści. Uczestniczki kursu poznają także, jak wykorzystać do samoobrony przedmioty codziennego użytku np. torebkę, klucze czy też parasolkę. Ponadto studentki wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa Straży Miejskiej. Ich celem będzie przekazanie informacji na temat sposobów unikania ewentualnego zagrożenia: w mieszkaniu, w środkach komunikacji publicznej, samochodzie, czy na prywatce. Dodatkowo każda z pań otrzyma poradnik z zakresu psychologicznych i prewencyjnych aspektów samoobrony przygotowany przez psychologa Straży Miejskiej.

Zgłoszenia przyjmowane są przez panią Annę Wiśniewską – koordynatora ds. profilaktyki Straży Miejskiej w Toruniu od 10 do 12 kwietnia pod numerem telefonu 56 657 42 08, w godz. 08.00-15.00. Ilość miejsc ograniczona.

Dodano: 2013-04-04
Powrót