Samorząd Studencki

ul. Gagarina 21/27 Toruń
56 611 42 52
samorzad@stud.umk.pl

Sport
Informacje związane ze sportem na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika:
Copernicada
Kariera dwutorowa student-sportowiec
Sport - AZS UMK
Studencka Liga Piątek Piłkarskich UMK
Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK - kontakt


Copernicada

Nic tak nie łączy jak SPORT!

Stań się częścią wielkiego wydarzenia sportowego jakie po raz kolejny dzieje się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Kolejna V edycja Copernicady - międzywydziałowej olimpiady sportowej, to doskonała szansa na pokazanie swojego wysokiego poziomu sportowego i świetną zabawę. W tym roku rywalizujemy w aż 14 dyscyplinach, żeby wyłonić najbardziej usportowiony wydział Naszego Uniwersytetu. Zgłoś siebie i swoją drużynę już dziś!

Więcej informacji: Strona główna/Facebook
 


Kariera dwutorowa student-sportowiec

Czym jest Program kariera dwutorowa?

Celem Programu kariera dwutorowa jest zapewnienie sportowcom najlepszych warunków dla kontynuowania i rozwijania kariery sportowej oraz nauki akademickiej. Częścią koncepcji Programu jest elastyczne podejście do studiowania, ale przede wszystkim zapewnienie wsparcia w celu odpowiedniego zarządzania i planowania kariery sportowej harmonijnie łączonej z nauką uniwersytecką. Cel osiągniemy przez połączenie treningu wysokiej jakości i edukacji na najwyższym poziomie, bez uszczerbku dla celów każdej z tych działalności. Organizacja studiów w ramach programu Kariera dwutorowa, będzie zapewniać zrównoważony rozwój na polu naukowym oraz sportowym. Strategicznie Program kariera dwutorowa to zintegrowany system odpowiadający na założenia Konkluzji Rady UE i przedstawicieli rządów państw członkowskich zebranych w Radzie w sprawie kariery dwutorowej sportowców (2013/C 168/04<).

Więcej informacji tutaj

 


Sport - AZS UMK

Ponad 70-letnia tradycja Uniwersytety Mikołaja Kopernika w Toruniu jest nierozerwalnie związana z tradycją sportu akademickiego, realizowanego w ramach Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1946 roku uczelnia umożliwia zrównoważony rozwój naukowy i fizyczny studentom w ramach wielu sekcji sportowych AZS UMK Toruń, reprezentujących Uniwersytet na wojewódzkich i Akademickich Mistrzostwach Polski.

Trenerzy sekcji akademickich AZS UMK Toruń realizują programy szkoleniowe w 24 dyscyplinach sportowych, z powodzeniem rywalizując w Akademickich Mistrzostwach Polski oraz Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw.

Więcej informacji tutaj


Studencka Liga Piątek Piłkarskich UMK

Więcej informacji tutaj


Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK - kontakt

ul. Św. Józefa 17, Toruń
tel. 56 611 49 56
e-mail: ucs@umk.pl